Zendesk Nedir

Zendesk Nedir?

Bugünün tüketici odaklı pazarlarında sizin gibi akıllı markalar ve profesyoneller, müşteri ilişkilerini en yüksek noktada tutmanın size olan katkılarını çok iyi biliyor: Rekabette avantaj, daha fazla satış ve marka elçisi müşteriler! Zendesk Nedir sorusunun cevabı, sizi bu sonuca götürecek, inanın. O yüzden okumaya devam edin…

Müşteri ilişkileri, şirketiniz ve hizmet verdiğiniz müşteri sayısı arttıkça aynı kalitede kalabiliyor mu?

Zendesk, işte tam bu noktada işletmelerin yardımına koşan bir yazılım.

Zendesk nedir sorusunun cevabını ve Zendesk’in işletmenize nasıl yardım edebileceğini öğrenmek için yazımıza devam edin.Zendesk Nedir?

Temel olarak Zendesk, müşterilerinizle herhangi bir kanalda iletişime geçip onlara destek sunabileceğiniz bir müşteri ilişkileri ve müşteri destek platformudur. 

Müşterileriniz telefonla, sitenizdeki canlı destek hattıyla, e-posta, sosyal medya ya da uygulamanız aracılığıyla bile işletmeniz veya markanızla iletişime geçse de, Zendesk tüm bu iletişim kanallarını bir araya getirerek çalışanlarınız ve sizin için kolayca istek ve destek taleplerini takip edebilmenize, hızlıca cevaplayabilmenize ve raporlayabilmenize olanak sağlar.

Zendesk ürünleri kolay kurulumları ve hızla kullanılabilir oluşuyla öne çıkıyor. Tam anlamıyla bir “Tak – Çalıştır” uygulaması olduğunu söyleyebiliriz: Yapmak istediğiniz her şey, hazır ve kurulu olarak gelir.

zendesk nedir

Bununla beraber, sektör lideri bir bulut platformundan bekleyeceğiniz üzere, Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) için ihtiyacınız olan her türlü aracı size sağlar. Bu yüzden ister hızla büyüyen bir girişim olun, ister büyük bir kurumsal yapı, Zendesk sizin için doğru tercih olacaktır.

Eğer işletmeniz, müşteri destek taleplerine yetişme konusunda sıkıntı çekiyorsa (örneğin ORTALAMA İŞLEM SÜRESİ (AHT) düşmüyorsa) Zendesk’e gözatmanız gerekir.

Ücretsiz incelemek için tek yapmanız gereken bu linke tıklayarak 14 Günlük Ücretsiz Deneme Sürenizi başlatmak. Aşağıda Zendesk özelliklerini inceleyebilir ve Zendesk’in size katabileceklerini daha iyi anlayabilirsiniz.

Zendesk Öne Çıkan Özellikleri

Destek (Ticket) Sistemi

Zendesk Support

 

Zendesk Support Nedir? Zendesk Support, Zendesk’in destek talep sistemi olup, tüm kanallardan gelen talepleri tek bir noktada yönetmenizi sağlar.

Destek Talep (Ticketing) sistemleri, tüm müşteri / çalışan destek taleplerini bir araya toplayan ve hepsinin tek bir noktadan çözüm süreçlerinin yönetildiği yapılardır.

Zendesk’in destek talep sistemi olan Zendesk Support bunu olağanüstü bir şekilde gerçekleştirebiliyor – tüm destek personelinin, müşteri veya çalışanların destek taleplerini veya sorunlarını ortak bir e-posta hesabından kusursuz bir ahenkle yönettiğini düşünün.

E-posta, form, chat, sosyal medya gibi kanallardan gelen tüm soru ve destek taleplerini bir araya getirerek müşteri sorunlarını kolayca takip edebilir, çözebilir ve tüm bunları yaparken kritik metrikleri raporlayabilirsiniz. Bu şekilde destek taleplerine dönüşünüz hem kolay, hem hızlı, hem de ölçeklenebilir hale gelir.

Bilgi Merkezi / Destek Merkezi / Knowledge Base

Zendesk Guide Nedir?

 

Zendesk Guide Nedir? Zendesk Guide, bilgi veya destek merkezi olarak kullanabileceğiniz ve müşterilerinizin olası sorunlarını ya da sıkça sorulan sorulara cevaplarınızı yayınlayabileceğiniz bir platformdur.

Destek merkezi yazılımları genelde sıkça sorulan soruların ya da müşterilerin, çalışanların ve ürününüzü inceleyenlerin kendi sorun / sorularına yanıt bulduğu makalelerinizi oluşturup yayınlayabileceğiniz yapılardır.

Kısaca bu içerikler, küçük işletmeler için Sıkça Sorulan Sorular olabilirken, daha büyük şirketlerde şirket-içi bir vikipedi ya da tüm çözüm dökümanlarınız olabilir.

Zendesk Guide ürünü bu tip bir bilgi / destek merkezini hızlıca oluşturmanızı, içeriklerinizi rahatça hazırlayıp derleyebilmenizi ve müşteri veya çalışanlarınıza sunabilmenizi sağlıyor. Böylece müşteriler çalışanlarınızdan destek almadan önce bu içeriklerle kendi problemlerini çözmeyi deneyebilir, çalışanlarınızın eğitim sürelerinde ellerinin altında aradıkları tüm cevapları bulunduran bir eğitim portalı olarak kullanabilir.

Chat / Online Destek Hattı

 

Zendesk Chat (Zopim) Nedir? Zendesk Chat, bir canlı destek hattı yazılımıdır.

Artık herkesin çevrimiçi olduğu, ürün veya işletmeler ile ilgili bilgileri anında bulup, sitelerini incelediği bir dönemde, sitenizde canlı destek hattı olmazsa olmaz duruma geldi.

İster küçük bir e-ticaret sitesi olun, ister dev bir kurumsal yapı, sitenize gelen ziyaretçilere o anda yardım sunabilmek, satışları kolaylaştırırken iyi bir ilk izlenim bırakmanızı sağlayacaktır.

Zendesk Chat (eski adı ile Zopim) tam olarak bunu yapabilmenizi sağlıyor: Zendesk tetikleyici özelliği ile belirlediğiniz senaryolarda ziyaretçilere otomatik mesaj göndermenizi sağlarken, canlı destek verebilecek çalışanlarınız varsa, onların hızla ziyaretçilerinize yardım edebilmenizi sağlar.

Tabii ki Zendesk ürün grubu bunlarla sınırlı değil. Gerek satış, gerek raporlama için bir çok farklı ürüne sahip olan Zendesk ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için, Türkiye’nin ilk yetkili Zendesk Çözüm Ortağı‘na ulaşın.

Bununla beraber ücretsiz 14 günlük deneme kaydı için buraya tıklayabilir ya da aşağıdaki formu doldurarak bizden teklif alabilirsiniz.